2014 GIRLS HIGH SCHOOL ? SCHEDULE
PINK DIVISION
1. CANARSIE NATION
2. PATRICK SCHOOL ? NJ
3. LADY SNIPERS
4. TEAM PRINCE ELITE
5. NEW YORK LIGHTNING (1)
6. NEW YORK BELLES
GOLD DIVISION
7. D1BOUND
8. TEAM MIKE MOORE
9. POSITIVE DIRECTION
10. EXODUS NYC
11. NEW YORK LIGHTNING (2)
12. WOODLAND HIGH (NJ)
YELLOW DIVISION
13. RIVERSIDE HAWKS
14. LADY X-MEN
15. LADY BULLS
16. WESTCHESTER HOOPERS
17. EXODUS ELITE
18. NEW-HEIGHTS- CHEZ
ALL GAMES WILL BE PLAYED AT DEAN PLAYGROUND/CONRAD McRAE COURTS. 513 BERGEN STREET, BROOKLYN, NEW YORK 11217
SATURDAY JUNE 28TH, 2014
02:30PM 15 vs 18 COURT # 2
03:30PM 1 vs 3 COURT # 2
04:30PM 4 vs 6 COURT # 2
05:30PM 15 vs 14 COURT # 2
06:30PM 17 vs 18 COURT # 2
SATURDAY JULY 19TH, 2014
05:30PM 5 vs 3 COURT # 2
06:00PM 2 vs 4 COURT # 1
SUNDAY JULY 20TH, 2014
06:00PM 9 vs 11 COURT # 1
06:30PM 8 vs 12 COURT # 2
SUNDAY AUGUST 3RD, 2014
02:30PM 17 vs 16 COURT # 1
03:00PM 3 vs 6 COURT # 2
03:30PM 4 vs 1 COURT # 1
04:00PM 17 vs 13 COURT # 2
04:30PM 15 vs 16 COURT # 1
05:00PM 10 vs 12 COURT # 2
05:30PM 11 vs 7 COURT # 1
06:00PM 13 vs 15 COURT # 2
SATURDAY AUGUST 9TH, 2014
11:00AM 1 vs 6 COURT # 1
11:30AM 4 vs 5 COURT # 2
12:00PM 12 vs 7 COURT # 1
12:30PM 11 vs 10 COURT # 2
01:00PM 2 vs 6 COURT # 1
01:30PM 14 vs 16 COURT # 2
02:00PM 10 vs 9 COURT # 1
02:30PM 5 vs 2 COURT # 2
03:00PM 16 vs 18 COURT # 1
03:30PM 11 vs 8 COURT # 2
04:00PM 1 vs 5 COURT # 1
04:30PM 2 vs 3 COURT # 2
05:00PM 9 vs 8 COURT # 1
05:30PM 18 vs 14 COURT # 2
SUNDAY AUGUST 10TH, 2014
11:00AM 1 vs 2 COURT # 1
11:30AM 13 vs 16 COURT # 2
12:00PM 7 vs 10 COURT # 1
12:30PM 3 vs 4 COURT # 2
01:00PM 14 vs 17 COURT # 1
01:30PM 5 vs 6 COURT # 2
02:00PM 13 vs 18 COURT # 1
02:30PM 15 vs 17 COURT # 2
03:00PM 7 vs 9 COURT # 1
03:30PM 10 vs 8 COURT # 2
04:00PM 12 vs 11 COURT # 1
04:30PM 13 vs 14 COURT # 2
05:00PM 7 vs 8 COURT # 1
05:30PM 12 vs 9 COURT # 2
END OF REGULAR SEASON - TOP 4 TEAMS WILL
ADVANCE TO PLAYOFFS
PINK DIVISION
1. CANARSIE NATION
2. PATRICK SCHOOL ? NJ
3. LADY SNIPERS
4. TEAM PRINCE ELITE
5. NEW YORK LIGHTNING (1)
6. NEW YORK BELLES
GOLD DIVISION
7. D1BOUND
8. TEAM MIKE MOORE
9. POSITIVE DIRECTION
10. EXODUS NYC
11. NEW YORK LIGHTNING (2)
12. WOODLAND HIGH (NJ)
YELLOW DIVISION
13. RIVERSIDE HAWKS
14. LADY X-MEN
15. LADY BULLS
16. WESTCHESTER HOOPERS
17. EXODUS ELITE
18. NEW-HEIGHTS- CHEZ
ALL GAMES WILL BE PLAYED AT DEAN PLAYGROUND/CONRAD McRAE COURTS. 513 BERGEN STREET, BROOKLYN, NEW YORK 11217
SATURDAY JUNE 28TH, 2014
02:30PM 15 vs 18 COURT # 2
03:30PM 1 vs 3 COURT # 2
04:30PM 4 vs 6 COURT # 2
05:30PM 15 vs 14 COURT # 2
06:30PM 17 vs 18 COURT # 2
SATURDAY JULY 19TH, 2014
05:30PM 5 vs 3 COURT # 2
06:00PM 2 vs 4 COURT # 1
SUNDAY JULY 20TH, 2014
06:00PM 9 vs 11 COURT # 1
06:30PM 8 vs 12 COURT # 2
SUNDAY AUGUST 3RD, 2014
02:30PM 17 vs 16 COURT # 1
03:00PM 3 vs 6 COURT # 2
03:30PM 4 vs 1 COURT # 1
04:00PM 17 vs 13 COURT # 2
04:30PM 15 vs 16 COURT # 1
05:00PM 10 vs 12 COURT # 2
05:30PM 11 vs 7 COURT # 1
06:00PM 13 vs 15 COURT # 2
SATURDAY AUGUST 9TH, 2014
11:00AM 1 vs 6 COURT # 1
11:30AM 4 vs 5 COURT # 2
12:00PM 12 vs 7 COURT # 1
12:30PM 11 vs 10 COURT # 2
01:00PM 2 vs 6 COURT # 1
01:30PM 14 vs 16 COURT # 2
02:00PM 10 vs 9 COURT # 1
02:30PM 5 vs 2 COURT # 2
03:00PM 16 vs 18 COURT # 1
03:30PM 11 vs 8 COURT # 2
04:00PM 1 vs 5 COURT # 1
04:30PM 2 vs 3 COURT # 2
05:00PM 9 vs 8 COURT # 1
05:30PM 18 vs 14 COURT # 2
SUNDAY AUGUST 10TH, 2014
11:00AM 1 vs 2 COURT # 1
11:30AM 13 vs 16 COURT # 2
12:00PM 7 vs 10 COURT # 1
12:30PM 3 vs 4 COURT # 2
01:00PM 14 vs 17 COURT # 1
01:30PM 5 vs 6 COURT # 2
02:00PM 13 vs 18 COURT # 1
02:30PM 15 vs 17 COURT # 2
03:00PM 7 vs 9 COURT # 1
03:30PM 10 vs 8 COURT # 2
04:00PM 12 vs 11 COURT # 1
04:30PM 13 vs 14 COURT # 2
05:00PM 7 vs 8 COURT # 1
05:30PM 12 vs 9 COURT # 2
END OF REGULAR SEASON - TOP 4 TEAMS WILL
ADVANCE TO PLAYOFFS