Schedule based on dates and venues alphabetical.
Pool Crossover Game(s)
Saturday, September 14, 2013
Location: Bishop Loughlin Bishop (3rd Floor)
1 Northwest Division 02:30P ArchBishop Wood vs. Team Final -
2 Bayou Division 03:30P Exodus NYC vs.St. Anthony's HS
3 Northwest Division 04:30P New Heights 17U ArchBishop Wood
4 Atlantic Division 05:30P Exodus Elite vs. AUF Lady Hawks
5 West Coast Division 06:30P Lady Xmen vs. Lincoln, NJ
Location: JHS 113 (R. Edmonds Learning Center) Main Building JHS 113 (Court 1)
1 Atlantic Division 08:30A New England Crusaders (3) vs. Exodus Elite
2 Northwest Division 09:30A New England Crusaders (1) vs. N Y C Heat - 16 U White
3 Atlantic Division 10:30A New England Crusaders (3) vs. New Jersey Panthers - 18U
4 Northwest Division 11:30A New England Crusaders (1) vs. NY Belles -
5 Atlantic Division 12:30P AUF Lady Hawks vs. New England Crusaders (3)
6 Northwest Division 01:30P New England Crusaders (1) vs. ArchBishop Wood
7 Bayou Division 02:30P Life Center vs. Riverdale Baptist
8 Atlantic Division 03:30P New Jersey Panthers - 18U vs. AUF Lady Hawks
9 Bayou Division 04:30P D1 Bound - vs. Riverdale Baptist
10 Northwest Division 05:30P NY Belles - vs. Team Final -
11 Bayou Division 06:30P St. Anthony's HS vs. Life Center
12 Northwest Division 07:30P Team Final - vs. New Heights 17U
Sunday, September 15, 2013
Location: Bishop Loughlin (3rd Floor)
1 West Coast Division 02:30P New England Crusaders (4) vs. Lady Xmen
2 Northwest Division 03:30P ArchBishop Wood vs. NY Belles -
3 Northwest Division 04:30P N Y C Heat - 16 U White vs. Team Final -
4 Northeast Division 05:30P Baldwin High School - vs. Riverside Hawks
Location: JHS 113 (R. Edmonds Learning Center) Main Building JHS 113 (Court 1)
1 Bay Area Division 08:30A Manhattan Center vs. NYC MIKA
2 West Coast Division 09:30A NJ Sting - vs. New England Crusaders (4)
3 Northwest Division 10:30A New Heights 17U vs. New England Crusaders (1)
4 West Coast Division 11:30A New England Crusaders (4) vs. NJ Gazelles
5 Northwest Division 12:30P Team Final - vs.New England Crusaders (1)
6 West Coast Division 01:30P Lincoln, NJ vs.New England Crusaders (4)
7 Atlantic Division 02:30P AUF Lady Hawks vs. New Heights 15U
8 Wolfpack Division 03:30P NYC Heat - (Flaherty I) vs. Archbishop Molloy Basketball - Girls Varsity
9 West Coast Division 04:30P Lady Xmen vs. NJ Sting -
10 Northwest Division 05:30P ArchBishop Wood vs. N Y C Heat - 16 U White
11 Atlantic Division 06:30P New Heights 15U vs. New Jersey Panthers - 18U
12 Bayou Division 07:30P St. Anthony's HS vs. D1 Bound -
Pool Crossover Game(s)
Saturday, September 14, 2013
Location: Bishop Loughlin Bishop (3rd Floor)
1 Northwest Division 02:30P ArchBishop Wood vs. Team Final -
2 Bayou Division 03:30P Exodus NYC vs.St. Anthony's HS
3 Northwest Division 04:30P New Heights 17U ArchBishop Wood
4 Atlantic Division 05:30P Exodus Elite vs. AUF Lady Hawks
5 West Coast Division 06:30P Lady Xmen vs. Lincoln, NJ
Location: JHS 113 (R. Edmonds Learning Center) Main Building JHS 113 (Court 1)
1 Atlantic Division 08:30A New England Crusaders (3) vs. Exodus Elite
2 Northwest Division 09:30A New England Crusaders (1) vs. N Y C Heat - 16 U White
3 Atlantic Division 10:30A New England Crusaders (3) vs. New Jersey Panthers - 18U
4 Northwest Division 11:30A New England Crusaders (1) vs. NY Belles -
5 Atlantic Division 12:30P AUF Lady Hawks vs. New England Crusaders (3)
6 Northwest Division 01:30P New England Crusaders (1) vs. ArchBishop Wood
7 Bayou Division 02:30P Life Center vs. Riverdale Baptist
8 Atlantic Division 03:30P New Jersey Panthers - 18U vs. AUF Lady Hawks
9 Bayou Division 04:30P D1 Bound - vs. Riverdale Baptist
10 Northwest Division 05:30P NY Belles - vs. Team Final -
11 Bayou Division 06:30P St. Anthony's HS vs. Life Center
12 Northwest Division 07:30P Team Final - vs. New Heights 17U
Sunday, September 15, 2013
Location: Bishop Loughlin (3rd Floor)
1 West Coast Division 02:30P New England Crusaders (4) vs. Lady Xmen
2 Northwest Division 03:30P ArchBishop Wood vs. NY Belles -
3 Northwest Division 04:30P N Y C Heat - 16 U White vs. Team Final -
4 Northeast Division 05:30P Baldwin High School - vs. Riverside Hawks
Location: JHS 113 (R. Edmonds Learning Center) Main Building JHS 113 (Court 1)
1 Bay Area Division 08:30A Manhattan Center vs. NYC MIKA
2 West Coast Division 09:30A NJ Sting - vs. New England Crusaders (4)
3 Northwest Division 10:30A New Heights 17U vs. New England Crusaders (1)
4 West Coast Division 11:30A New England Crusaders (4) vs. NJ Gazelles
5 Northwest Division 12:30P Team Final - vs.New England Crusaders (1)
6 West Coast Division 01:30P Lincoln, NJ vs.New England Crusaders (4)
7 Atlantic Division 02:30P AUF Lady Hawks vs. New Heights 15U
8 Wolfpack Division 03:30P NYC Heat - (Flaherty I) vs. Archbishop Molloy Basketball - Girls Varsity
9 West Coast Division 04:30P Lady Xmen vs. NJ Sting -
10 Northwest Division 05:30P ArchBishop Wood vs. N Y C Heat - 16 U White
11 Atlantic Division 06:30P New Heights 15U vs. New Jersey Panthers - 18U
12 Bayou Division 07:30P St. Anthony's HS vs. D1 Bound -